Váš nákupný košík je prázdny!

Buffon súhlasí s dohodou o opätovnom pripojení k Juventusu

03/07/2019 0
Bývalý taliansky brankár opustil Juve za PSG minulé leto po tom, čo vyhral sedem titulov Serie A v rade. Presťahoval sa do francúzskeho hlavného mesta v nádeji, že im pomôže vyhrať Ligu majstrov.
 
Napriek pohodlnému víťazstvu Ligue 1 to však bola parádna kampaň pre Parížanov, ktorí prišli o finále Coupe de France a boli vyradení z Coupe de la Ligue vo štvrťfinále.
 
Najnižšia úroveň kampane pre 41-ročného prišla počas stretnutia Ligy majstrov s kolégiom Manchester United, kde PSG vyhrala 2-0 na Old Trafford, prehrala 3-1 doma - s Buffon na vine za jeden z gólov - vypadnúť v prvej etape vyraďovania už tretiu sezónu.
 
Klub oznámil, že odchádza po 12 mesiacoch, keď strávil sezónu zdieľaním štartovného miesta s francúzskou medzinárodnou Alphonse Areola a PSG sú v rozhovore s AC Miláno na ťahu za Gianluigi Donnarumma ako náhradu za Buffona.
 
Očakáva sa, že Buffon príde ako záloha na Juventus do Wojciech Szczesnyho, pričom Mattia Perin pravdepodobne odíde.
 
Buffon prvýkrát podpísal pre Bianconeri z Parmy v roku 2001 a zostal 17 rokov, vyhral titul Serie A na 11 príležitostiach - aj keď dva boli neskôr odobraté po škandále Calciopoli.
 
Vo svojich posledných štyroch sezónach, vyhral ligu a pohár double v každom Dámskés Futbalove Dresy, ale stratil dva finále Ligy majstrov v troch sezónach v rokoch 2015-2017 ako európska premiéra súťaže naďalej elude Buffon. V roku 2003 bol tiež finalistom s Juve.
 
Zdroj povedal ESPN FC, že správy Buffon sa stane riaditeľom v Juve, keď jeho 12-mesačná zmluva vyprší, sú predčasné.