Váš nákupný košík je prázdny!

Manchester City má najlepších hráčov na svete, hovorí Arteta

19/09/2018 0
MANCHESTER - asistenčný tréner Manchester City Mikel Arteta je presvedčený, že šampióni v Premier League majú najlepších hráčov na svete, ale držitelia Realu Madrid sú obľúbené, aby získali Ligu majstrov znovu v tejto sezóne.
 
Arteta, ktorý v stredu viedol City vo svojom otváraní Ligy majstrov proti Olympique Lyonnais, pretože manažér Pep Guardiola je pozastavený, tiež povedal, že jeho tím bol lepšie umiestnený na výzvu pre špičkové európske vyznamenania v tejto sezóne.
 
"Pre mňa máme v tomto klube najlepších hráčov na svete," povedal Arteta na tlačovej konferencii v utorok. "Vidím ich každý deň v tréningu a ja by som ich nezmenil za iných, pretože sú fantastické."
 
Real, ktorý pred sezónou predal Cristiano Ronaldo do Juventusu, vyhral ligu majstrov tri roky za sebou, ale City sú obľúbené bookmakery tento rok napriek tomu, že v poslednej sezóne skončili v štvrťfinále.
 
"Je prekvapením, že sa stali obľúbenými, keď je tam jeden tím, ktorý vyhral súťaž trikrát za sebou," dodala Arteta. "Aj napriek tomu, že stratili Cristiana Ronalda, aj napriek tomu by som Realu Madridu priniesol hlavné obľúbené kvôli svojej histórii a skúsenostiam, no myslím si, že Liga majstrov bude v tejto sezóne celkom otvorená.
 
"Iní ľudia si myslia, že sme kandidátmi na súťaž s najlepšími tímami v Európe, a to z dôvodu konzistencie a spôsobu, akým hráme proti veľkým tímom. Naším cieľom je získať Ligu majstrov a cítime sa, že sa zlepšujeme."
 
Španiel, ktorý bol spojený s prácou trénera v Arsenale v blízkej sezóne pred tím, ako londýnsky klub vymenoval Unai Emery za nástupcu Arsena Wengera, tiež povedal, že chce v budúcnosti urobiť krok smerom k manažérovi.
 
"Mám privilegium, aby som bol práve teraz vo futbale," dodal Arteta. "Ak sa pýtate, budem trénerom jeden deň v budúcnosti, odpoveď je pravdepodobne áno, ale mám pocit šťastia, že som v tejto práci a je tu ešte veľa priestoru pre tento klub rásť."
 
Guardiola slúži zákazu dotyku pre príchod na ihrisko, aby sa postavil spolu s rozhodcom v priebehu štvrtého finále porážky Liverpoolu v poslednej sezóne, ale Arteta je odhodlaná urobiť maximum, aby sa ubezpečil, že manažér je neprítomný.
 
"Zrejme (Guardiola) je sklamaný, že nebol taký, čo sa zúčastnil, ale mal v poslednej hre reakciu a rešpektujeme rozhodnutie UEFA," povedal Arteta. "Máme situáciu, ktorú by sme si nevybrali, ale urobíme všetko preto, aby sme sa uistili, že všetko ostatné je čo najobvyklejšie."
 
Mesto bolo nakreslené v skupine F, do ktorej patrí aj nemecký Hoffenheim a ukrajinská strana Šachtár Donetsk.