Váš nákupný košík je prázdny!

Manchester United boli múdry vytiahnuť zástrčku na Paulo Dybala

07/08/2019 0
Keď sa v nedeľu večer rozprávali správy o tom, že sa Manchester United rozhodol ukončiť rokovania o podpísaní Paula Dybalu, okamžite sa veľká časť ich fanúšikov vrhla do hlbokého zúfalstva.
 
To bolo to, čo sa podpísalo, keď sa fanúšikovia Spojených štátov zúfalo snažili, aby sa stalo toto leto; ten, ktorý prišiel so skutočnou dávkou vzrušenia.
 
25-ročný Dybala, ktorý vo svojich štyroch sezónach v Juventuse zaznamenal 78 gólov, je skutočným talentom svetovej úrovne a mohol ozdobiť Old Trafford.
 
Nebol hráčom, ktorého United aktívne sledovali, ale keď Juventus navrhol, že by boli pripravení vymeniť ho za Romelu Lukaku, ktorého hodnota je približne 80 miliónov GBP, mali záujem dozvedieť sa viac.
 
Spočiatku sa zdala skutočná šanca, že dôjde k dohode a že United by mohla zbaviť nechceného belgického útočníka pre Dybalu.
 
United vedia, že v poslednej tretine ihriska im chýba skutočná tvorivosť a argentínsky tvorca by bol hotovým riešením.
 
Ale počas rokovaní sa United začali cítiť neisto v čase, keď užívali a aké požiadavky kladie hráč a jeho sprievod.
 
Bolo hlásené, že Dybala hľadal týždennú mzdu približne 350 000 GBP, čo by z neho urobilo druhého najlepšie plateného hráča Spojených, zatiaľ čo jeho agent tiež hľadal poplatok vo výške približne 13,7 milióna GBP.
 
Platenie takýchto prehnaných miezd nezaručuje úspech, pretože Alexis Sanchez, ktorý sa podľa odhadov zarába okolo 500 000 GBP týždenne, sa po vrátení 5 gólov zo 45 zápasov od vstupu do Arsenalu pred osemnástimi mesiacmi osvedčil.
 
Celkovo mal United výrazný dojem, že sa k nim Dybala príliš nepriali, ale uvedomil si, že už v Juventuse už nechcel, bol pripravený urobiť pohyb pod utrpením, najmä ak by sa jeho mzdové požiadavky uspokojili.
 
Byť osedlaný nezaujatou superhviezdou priniesol United príliš veľa zlých spomienok na ich skúsenosti s Angel Di Maria.
 
V roku 2014 španielsky klub napriek tomu, že pomohol Real Madrid vyhrať Ligu majstrov, predal Argentínčanom Spojeným štátom za 59,7 milióna GBP.
 
Spočiatku vyzerala Di Maria nádherným nákupom, štiepaný gól v Leicester City bol čoskoro vrcholom, ale keď na jeseň zostúpil, vyzeral, že ustupuje a hral ako niekto, kto nikdy nechcel byť v Old Trafford.
 
Po jedinej sezóne bola nepopulárna Di Maria stratená zjazveným a sklamaným Spojeným štátom so stratou do Paríža Saint-Germain.