Váš nákupný košík je prázdny!

Robben a Ribéry majú iba dve spravodlivé možnosti

05/04/2018 0
Toto sú dve z najtvrdších a najcitlivejších personálnych rozhodnutí pre vedenie FC Bayernu. Na Säbener Straße musia odpovedať na otázky: Mal by Arjen Robben s nami uzavrieť ďalšiu zmluvu? A pôjdeme do novej sezóny s Franckom Ribérym?
 
V oboch prípadoch musí byť odpoveď áno! Aj keď Ribéry bude v sobotu 35 a Robben je už 34 rokov Detské Futbalové Dresy. Aj keď obaja majú veľké ego a môžu byť tiež záťažou pre nového trénera. Hoci by klub ušetril veľa peňazí na svojich platoch a podporoval osobnú zmenu.
 
Ukončenie obdobia Ribéry a Robbena v lete by bolo stratou. Obaja sú stále hladní pre úspech a svetovú triedu. V hornej podobe sú to dvaja v Bavorskom, ktorí robia rozdiel. Hry sa rozhodujú. Ak nie tak často ako predtým. V 2-1 (1-1) vo štvrťfinále Ligy majstrov, to bol Ribéry, ktorý nútil 1-1 v Seville.
 
Nesmie existovať žiaden kontrakt vďačnosti, povedal nedávno klubový riaditeľ Karl-Heinz Rummenigge. Ribéry a Robben nemusia byť budúcnosťou klubu. Mníchovia ich však stále potrebujú. Jednoročná zmluva by bola ideálnym riešením pre hráčov aj pre klub. Existujú len dve možnosti, ktoré by boli fér: obaja dostanú novú zmluvu. Alebo nie. Všetko ostatné by bolo ťažké odovzdať tomu, kto vyčerpá peniaze. A "Lúpež" je tiež o ľudskej strane.
 
V lete, ktorý bol udelený Hoffenheim Serge Gnabry do Mníchova, bolo možné pridať ďalšie nové krídlo, dokonca aj teraz zranený Kingsley Coman je pravdepodobne späť do hry. Skúsenosti však ukázali, že mladí hráči v Mníchove potrebujú čas na to, aby sa tam skutočne dostali.