Váš nákupný košík je prázdny!

Thibaut Courtois by mohol opustiť Chelsea v najbližších dňoch, p

06/08/2018 0
Manažér Chelsea Maurizio Sarri navrhol, aby bol Thibautom Courtoisom umožnený tento týždeň odísť z tímu Stamford Bridge Dámskés Futbalove Dresy, ak chce brankára odísť.
 
Agentka Courtois Christophe Henrotay povedala, že hráč sa chce presťahovať do Realu Madrid, aby bol bližšie k svojej dcére, ktorá žije v Španielsku. Ale Sarri tvrdí, že Belgičan, ktorý sa v pondelok vráti z dovolenky po skončení Majstrovstiev sveta, musí osobne vysvetliť svoje ambície predtým, ako Chelsea zváži prijatie ponuky pre neho.
 
"Agentka ma nezaujíma," povedal Sarri. "Chcem počuť Courtois. Ak mi Courtois zajtra povedal rovnako ako agent, potom musím samozrejme hovoriť so svojím hráčom. Pretože chcem len hráčov s veľmi vysokou úrovňou motivácie. "
 
Ďalšou podmienkou, že Courtois dostane transfer, je, že Chelsea zabezpečí výmenu pred termínom prevodu vo štvrtok. Keďže bol tento rok zvolený za nástupcu Antona Conteho na Stamford Bridge, Sarri ešte nemal spolupracovať s Courtoisom a ďalšími piatimi hráčmi, ktorí získali predĺžené prestávky po majstrovstvách sveta vrátane Eden Hazard a N'Golo Kanté. Talian je presvedčený, že to bol jeden z dôvodov, prečo bol jeho tím dôstojne porazený 2-0 Manchester City v komunitnom štíte.
 
Chelsea vyzeral slabým a nešťastným a Sarri povedal Dresy Chelsea 18/19, že by radšej pokračoval v práci s nimi na tréningovom ihrisku, než v utorok hral priateľský proti Lyonu. Povedal, že nevie, ako dlho by ho musel vložiť do jeho štýlu. "Takže je to veľmi ťažké. Záleží na mne a závisí od hráčov. Niekedy [v iných kluboch] bola práca veľmi dlhá, niekedy nie. "
 
Pep Guardiola pochválil svojich hráčov za svoj výkon - opisujúci obrazovku Bernada Silvy, najmä ako "majstrovské dielo". Pozval tiež 18-ročného stredopoliar Phil Foden, ktorý sa stal súčasným plnoprávnym členom prvého tímu, ktorý sa uskutočnil v novembri minulého roka.