Váš nákupný košík je prázdny!

Úžasná sezóna v Manchester City by mohla nechať fanúšikov nespok

30/04/2019 0
Víťazstvo 1-0 Manchester City v Burnley nebolo pekné, ale manažér Pep Guardiola a jeho hráči sa nebudú o jeden kúsok starať Dresy Manchester City Detské. Víťazstvo znamená, že s dvoma hrami, ktoré zostali v sezóne, ovládajú svoj osud v jednom z najintenzívnejších titulov anglického futbalu. Jediná vec je, že tento titul nemusí stačiť pre fanúšikov klubu.
 
Na hodinu nedeľnej hry to však nemuselo vyzerať tak. Po pohodlnom odoslaní archrivals Manchester United počas stredného týždňa, City našiel 15. miesto Burnley oveľa ťažšie rozobrať. Kým Pepovi muži hádzali všetko, čo mali na Clarets, ostrie, ktoré bolo tak rutinne súčasťou ich hry, nebolo nikde vidieť až do 63. minúty, keď Sergio Aguero dostal dosť na loptu, ktorá sa chytila ​​pod nohami, aby sa dostala na koniec. pre jediný cieľ hry.
 
Kým scrappy-víťaz hry nebolo nič písať domov o, euforické oslavy hráčov mesta ukázali, koľko to znamenalo. Kým ešte zostalo ešte pol hodiny na hranie, konečne prelomili Burnleyho odpor a vedeli, čo by mohlo byť najťažším zápasom ich titulu run-in.
 
Víťazstvo dáva City späť na vrchole ligy tabuľky na 92 ​​bodov, jeden bod pred druhé miesto Liverpool. Oba kluby budú očakávať, že vyhrajú svoje zostávajúce dva zápasy, čo znamená, že keď sezóna skončí 12. mája, City by mohlo vyhrať ligu s 98 bodmi, zatiaľ čo Liverpool by mohol skončiť druhý s 97. Ak by to tak bolo, Liverpool druhý bod celkového bodu by mal mať stačilo na to, aby im vyhrala Premier League 93 percent času.
 
Ako by to mohlo byť bolestivé, Liverpool môže z tejto sezóny ešte niečo získať. Na rozdiel od mesta, sú stále nažive v Lige majstrov a ak sa môžu dostať cez Barcelona v semifinále - žiadna malá úloha - budú veľkými favoritmi vyhrať turnaj po šiesty krát, viac ako dvojnásobok najbližšej anglickej strane ,
 
Čo by však mohlo byť v tejto sezóne najbláznivejšie, je, že ak sa tento úplne realistický scenár odohrá - mesto, ktoré vyhralo ligu, Liverpool Champions League - fanúšikovia oboch tímov by sa takmer určite cítili sklamaní. Kým titul nie je nič, na čom by ste mohli čuchať, fanúšikovia mesta prišli do sezóny a dúfali, že uvidia svoj tím, osviežia rekordnú 100-bodovú víťaznú sezónu a prvýkrát vyhrajú Ligu majstrov. Potom, keď vyhrali EFL ligový pohár, a boli stále nároční na troch ďalších frontoch, prvý štvornásobok v anglickej futbalovej histórii sa stal cieľom, kým Spurs tieto sny nezmizli na začiatku tohto mesiaca.
 
Medzitým, rovnako ako Liverpool by rád pridal ďalší titul Ligy majstrov k ich už zabalenému trofejovému kabinetu, čo by miloval ešte viac, je ligový titul, pretože jeden z nich nevyhral od sezóny 1989-90, dva celé roky pred vytvorením Premier League. Počas tohto dlhého suchého kúzla Liverpool pridal trofej Ligy majstrov k svojmu záťahu a dosiahol ďalšie dve finále.
 
To, čo robí šport tak magickým, je samozrejme nepredvídateľnosť toho všetkého. Zatiaľ čo obe strany budú favorizované vo svojich finálových zápasoch v sezóne, obaja majú zápas, ktorý by mohol hodiť kľúč do vecí - Leicester pre Manchester City a Wolves for Liverpool. Zdá sa, že vo všetkých rozhovoroch o ich snahe o štvornásobok všetci zabudli, že ak City vykĺzne, Liverpool je v rade pre dvojicu. Samozrejme, ak City vyhrá ligu a FA Cup budúci týždeň, môžu vyhrať vzácny domáci treble. V tejto najúžasnejšej sezóne, prečo nie posledný twist naozaj triasť veci hore.