Váš nákupný košík je prázdny!

Vyhlásenie o vážení DC United sa posúva smerom dopredu pre Juven

22/05/2020 0
Môže to byť čoskoro prípad bratov, ktorí sa zišli na D.C. United prostredníctvom dohody o úderoch.
 
Steven Goff z The Washington Post v stredu informoval, že čierno-červený skúma priviesť Juventusa a Argentínu do klubu Gonzalo Higuaina. Toto by spojilo superhviezdu s jeho starším bratom Federikom Higuainom, ktorý podpísal D.C. vlani v marci ako hráč a tréner rozvoja hráčov po tom, čo strávil osem sezón s posádkou Columbus.
 
Goff načrtol, že takéto snahy sú stále v počiatočnom štádiu, takže sa potenciál Higainovho presunu na pole Audi Field nezdá bezprostredný. Objavuje sa aj kontext pandémie COVID-19, ktorá má vplyv na globálny trh s transfermi a toky príjmov.
 
Higuain (32) má v súčasnosti zmluvu s Juventusom do júna 2021, takže akýkoľvek krok pred týmto krokom by vyžadoval poplatok za prevod, alebo aby bola elektráreň Serie A ochotná vzájomne sa rozdeliť. Keby sa to spojilo, bolo by to podobné, keď D.C. urobil v roku 2018 šplhanie, aby pred otvorením futbalového štadióna získal anglickú superhviezdu Wayne Rooney.
 
Č. 9 má momentálne 63 gólov a 16 asistencií v 139 zápasoch o Juventus s predchádzajúcimi zastávkami v Real Madrid, Napoli, AC Miláno, Chelsea a River Plate. Na medzinárodnej scéne je Higuain na šiestom mieste v celkových cieľoch pre Argentínu s 31 cieľmi v 75 vystúpeniach.
 
V polovici apríla sa prepojenia medzi Higuainom a galaxiou LA vynorili aj vďaka kontaktom s hlavným trénerom Guillermom Barrosom Schelottom. Za posledný rok boli s D.C. spojené ďalšie superhviezdy, pričom ako možnosti sa objavili aj záložníci Mesut Ozil a Luka Modric.